Biography Naomi*

11. srpna 2012 v 12:59 | SuperKristý |  Campbell Naomi
Naomi Campbell (se narodila 22. května 1970 v Londýn je to britská topmodelka. V roce 1980 a 1990, byla jedním ze šesti modelek své generace, kterou vyhlásili za "supermodelku", která vládla ve světě módy. Jako nejznámější černá modelka ve své doby vystupovala otevřeně v celé své kariéře proti rasismu v módním průmyslu. Její osobní život je známý, a to zejména její záležitosti se známými muži, včetně boxera Mike Tysona a herece Roberta De Nira.

Campbell se narodila v dělnické čtvrti Streatham v jižním Londýně. V souladu s přáním její matky, Campbell se nikdy nesetkala se svým otcem, který opustil její matku, když byla ve čtvrtém měsíci těhotenství, ona však přijala příjmení Campbell z matčina druhého manželství. Její nevlastní bratr Pierre se narodil v roce 1986. Campbell je Afro-jamajského původu, stejně jako čínsko-jamajské původ po své babičce, kde nesli rodinné jméno Ming. Během jejího mládí žila v Římě, kde její matka pracovala jako moderní tanečnice. Po návratu do Londýna, byla ponechána v péči její babičky Ruby, zatímco její matka cestovala po celé Evropě s tanečním souborem Fantastica. Campbell ji později obviňovala za její špatnou náladu a dobře zdokumentované výbuchy násilí na emocionální trauma z opuštěných její matka jako dítě, říkala, "pochází z rozpadlé rodiny a problém pochází z rovněž z naží strany, jen vybudovat kolem sebe rodinu, že to není moje nejbližší rodina a když cítím nedůvěru, pak všechny mé karty jdou dolů." V 5 letech, byla Campbell zapsána do Školy Barbary Speake. Její první veřejné vystoupení přišlo v sedmi letech, v roce 1978, když byla v hudebním videu pro Boba Marleyho "Je to Láska". V tom samém roce hrála Sněhurku ve dvou epizodách televizních filmů pro děti nadace série Chiffyho děti. V deseti letech, byla Campbell přijata do Italia Conti Academy, kde studovala balet. O dva roky později tančila v hudebním videu pro kulturu klubu "I'll Tumble 4 Ya.

Mezi lety 1998 a 2008, byla Campbell obviněna desetkrát ze spáchání násilných činů vůči zaměstnancům, spolupracovníků, a v jednom případě policistů. V roce 2000, Campbell přiznala v Torontu,že ji napadl svého osobního asistenta Georgina Galanise s mobilním telefonem. Campbell zaplatila Galanis nezveřejněnou částku, a souhlasila, že bude navštěvovat kurzy sebeovládání, trest nebyl pro její vyjádření lítosti, osm dalších zaměstnanců a spolupracovníků se přišla s tvrzením zneužívání.

Campbell byla odsouzena k trestu 200 hodin obecně prospěšných prací a pokutu 4 600 dolarů. V roce 2008 jí bylo zakázáno létat se společností British Airways, poté co napadla policistu v jednom z terminálu letiště.[1] V roce 2009, Campbell urovnala soudy podané jejím bývalým služebným Gaby Gibsonem.

Campbell se účastní několika charitativních akcí. Podporuje Dětský fond Nelsona Mandeli, pro který zorganizovala Versaceho módní přehlídku. V roce 1998 dělala na jihu Nelson Mandela v Africe prezidentské rezidence, ukazující, byl předmět dokumentárního filmu s názvem Fashion Kingdom, Naomi dobývá Afriku. Campbellina matka bojovala s rakovinou prsu a proto podporuje také průlom rakovině prsu. V roce 2004, byla uvedena na charitu pro výzkum rakoviny prsu. Stejně jako v doprovodném hudebním videu, na které byly zisky věnovány na FHM. Naomi se objevila v tisku a mediální kampaň na charity dostávalo více finančních prostředků iniciativy módní cíle rakoviny prsu, a otevřela průlom pro výzkum rakoviny prsu jednotky v roce 2009.

V roce 2005, Naomi založila charitu My Love Brazilia, která má za cíl zvýšit povědomí a finanční prostředky na boj proti chudobě v Brazílii prodejem Tkaniny z místních žen. Ve stejném roce, Naomi založila charitativní módní přehlídku pro humanitární pomoc, která má organizované charitativní módní přehlídky ve prospěch obětí hurikánu Katrina v roce 2005, Indie, teroristické útoky v roce 2009, zemětřesení na Haiti v roce 2010 a Japonska zemětřesení v roce 2011. Móda pro obnovu údajně vydělala 4,5 milionu liber Od roku 2007, Naomi byla čestná předsedkyně Athla Onlus, italská organizace, která pracuje na další sociální integraci mladých lidí s mentálním postižením.

V roce 2009 se Campbell stala vyslancem dobré vůle za Bílou stuha aliance pro záchranu matky. Od té doby se připojila k charitativnímu patronovi, Sarah Brown, v několika misích na podporu zdraví matek. Campbell získala uznání za její charitativní práci. V roce 2007 byla jmenována velvyslancem Rio de Janeira starosta Cesar Maia uznání za její úsilí v boji proti chudobě v Brazílii. V roce 2009 získala čestnou patronací univerzity Trinity College v filozofické společnosti pro její charitativní a profesionální práci. V roce 2010 Sarah Brown představila jí "mimořádný přínos" od britského Elle za svou práci jako velvyslanec Bílá stuha za NATO, stejně jako její práci v módním průmyslu.

V roce 1986 byla Campbellová v nepřátelské Beth Boldt, vedoucí agentury modelu Synchro, místo v Covent Garden. Její kariéra rychle vzlétla v dubnu, těsně před jejíma šestnáctinami, se objevila na titulní straně britského Elle. V průběhu několika dalších let, Campbell k úspěchu rostla pevně: chodila po dráze pro takové návrháře Gianni Versace, Azzedine Alaïa a Isaac Mizrahi, a představuje se pro tyto fotografy jako Peter Lindbergh, Herb Ritts, a Bruce Weber.

V pozdní 1980, Campbell byla součástí trojice modelů, ostatní jsou Christy Turlington a Linda Evangelista, známý jako "Trinity", který se stal nejznámější a na vyžádání modely své generace. Při konfrontaci s diskriminací, Campbell získal podporu od svých přátel, se později citoval Turlington a Evangelista jako vyprávění Dolce & Gabbana. V prosinci 1987 "Pokud nechcete používat Naomi, nemusíte dostat nás." , ona se objevila na titulní straně britského Vogue, jako publikace je první černý Dívka z titulní strany od roku 1966. [6] V srpnu 1988 se stala první černou modelkou, jež se objeví na obálce francouzského Vogue poté, co její přítel a rádce , návrhář Yves StLaurent, hrozil stáhnout jeho reklami z časopisu, pokud nadále odmítají umístit černé modely na jeho krytu. Následující rok, Naomi se objevila na obálce amerického Vogue, který označil první černou modelkou, zdobí přední v zářijovém vydání. V lednu 1990, Campbell,byla vyhlášena "panující megamodel ze všech" formou rozhovoru, se objevila s Christy Turlington, Lindou Evangelista, Cindy Crawford a Tatjanou Patitz na kultovní obálce britského Vogue. Tato skupina byla následně obsazení hrát v hudební video pro "svobodu! '90" George Michaela V té době, Campbell, po s Turlington, Evangelista, Crawford a Claudia Schiffer, tvoří elitní skupinu modelů deklarovala "supermodelek", kterou chce módní průmysl. S přidáním nováčků Kate Moss,byli kolektivně známý.

V březnu 1991, v rozhodující okamžik tzv. supermodelka éry, Campbell šela dráhy pro Versace s Turlington, Evangelista, a Crawford, ruku v ruce a rty-synching slova "svoboda! '90". Ve stejném roce si zahrála jako milostný zájem Michaela Jacksona v hudebním videu In The Closet." V dubnu 1992, pózovala s několika dalšími špičkovými modely po sté, výročí obálce amerického Vogue, výstřel byl Patrick Demarchelier.Ve stejném roce se objevila v kontroverzní Madonna knihy Sex v souboru nahé fotky s Madonnou a rapper Big Daddy Kane . V roce 1993, Campbell dvakrát se objevila na obálce amerického Vogue, v April, spolu s Christy Turlington, Claudia Schiffer, Stephanie Seymour a Helena Christensen, a znovu, sólo, v červnu. Ona skvěle padl na dráhu ve metrů vysoké Vivienne Westwood bot na platformě, který byl později vystaven v Victoria and Albert Museum v Londýně. Přes její úspěch, nicméně, Elite Model Management, které představovaly Campbell od roku 1987, vypaloval ji v září s odůvodněním, že "žádné množství peněz a prestiže by dále odůvodnilo zneužití" pro zaměstnance a klienty . Elite zakladatel John Casablancas ji popsal jako "manipulativní, plánovánou, hrubou, a je nemožná."

V polovině roku 1990, Campbell se rozdělila do dalších oblastí zábavního průmyslu. Její román Swan, o supermodelkce zabývající se vydíráním, byla propuštěna v roce 1994 k chudým recenzím. To bylo sepsáno najatým autorem Caroline Upcher který Campbell vysvětluje, že "prostě neměla čas si sednout a napsat knihu. " Ve stejném roce, Campbell vydal její album babywoman, pojmenoval přezdívky návrháře Rifat Ozbek pro ni [7]. kritická a komerční porucha, [24] Album produkoval singl" Láska a slzy ", který dosáhl . č. 40 na britských žebříčcích. V roce 1995, Campbell s ostatními modely Claudia Schiffer a Elle Macpherson investovala do nešťastného řetězce restaurací názvem Fashion Café . Campbell se také pokoušela v herecké kariéře:. měla malé role v Rhapsody Miami a Spike Lee Girl 6, stejně jako periodická role na druhou sezónu v New York Undercover.V roce 1998, Time vyhlásil konec Supermodelecké éry. V té době, Campbell byla většinou s důchodci z modelingu,ale ona pokračovala v tisku modelování. V roce 1999 podepsala svůj první kontrakt s kosmetikou Cosmopolitan Cosmetics, divize společnosti Wella, přes kterého přišla s novou řadu vůní. V listopadu téhož roku, pózovala s dvanácti dalšími špičkovými modely "Moderních múz", kryt tisíciletí vydání amerického Vogue, natočil Annie Leibovitz.V následujícím měsíci se objevila v bílých bikinách s řetězci a s kožešinama a na krytu Playboy . V říjnu 2001, se objevila na rapper Sean "Puff Daddy" na titulní straně britského Vogue, s titulkem "Naomi a Puff: rozhodující moc Duo".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama