Biography Fodorová Mira

14. srpna 2012 v 15:43 | SuperKristý |  Fodorová Mira
Mira Fodorová, původem Slovenka, se narodila roku 1987, působí jako modelka a je označována za jednu z nejhezčích z východní Evropy.

Už jako malá dostávala často nabídky na účikování v reklamě nebo pózování na plakát. Nabídky modelingových scoutů ovšem ona i její rodiče odmítali; jednak je to nezajímalo a krom toho se Mira velice styděla. Nakonec nepodlehla Mira, ale její matka, která ji v jejích patnácti letech přihlásila do českého kola soutěže Look Models International. Mira zvítězila a vypravila se na světové finále, kde se probojovala do finálové desítky. Díky tomu se jí podařilo získat vstupenku do modelingové pohádkové říše, do Paříže.

Mira neuměla francouzky ani anglicky, byla hrozně mladá a ještě víc vyděšená. Nikdo se s ní nemazal, a tak zkusila Londýn.

Hned první velká zakázka ji zavedla na přehlídku Agent Provocateur, jedné z nejosobitějších londýnských značek orientujících se na spodní prádlo. Když tam dorazila, první co spatřila, byla děvčata, která měla namísto podprsenky jenom bradavky přelepené izolepoou. Po prvním šoku si řekla, že neexistuje, aby si toto vzala na sebe. Naštěstí na ni vyšel model, který toho tolik neodhaloval.

Následovala smršť zakázek a prací; od focení pro kampaně mobilních operátorů až po slavné výrobce kosmetiky. Na molu hájila barvy mimo jiné takových značek jako John Frieda nebo Louis Vuitton. Přiznává, že práce má někdy až neskutečně mnoho, ale málokdy si dovolí další nabídku odmítnout - v kruzích, v nichž se pohybuje, by to bylo považováno za něco skoro až domýšlivého. Tvrdí, že nidky nevíte, o co všechno můžete přijít a s kým se při práci můžete seznámit, protože tenhle byznys stojí a padá s tím, jak hustou síť kontaktů si kdo dokáže vypracovat. Mimo jiné se již při své profesi setkala se světoznámou Noami Campbell.

Jejím vzorem v modelingu je Petra Němcová, kdyby mohla někomu vykrást šatník, vloupala by se prý nejraději ke Claudii Shiffer.

Ráda by začala studovat psychologii nebo interiérový design.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama