Biography Cindy Crawford*

11. srpna 2012 v 15:20 | SuperKristý |  Crawford Cindy
V šestnácti letech jí pro modeling objevil novinový fotograf. Následující rok se stala finalistkou soutěže Look of the Year agentury Elite, jejíž chicagská pobočka jí začala zastupovat.

V roce 1984 ukončila středoškolská studia na DeKalb High School. Následně získala stipendium na Northwestern University v oboru chemické inženýrství. Na vysoké škole strávila jen polovinu prvního semestru a plně se začala věnovat modelingu. V roce 1986 se přestěhovala do New Yorku na Manhattan, kde uzavřela smlouvu s pobočkou modelingové společnosti Elite.

V 80. a 90. letech patřila k předním topmodelkám, objevovala se na předních stranách módních časopisů včetně Vogue, W, People, Harper's Bazaar, Elle, Cosmopolitan a Allure. Stala se součástí řady reklamních kampaní například pro značky Gianni Versace, Escada, Revlon, stejně tak natáčela televizní spoty např. pro firmu Pepsi. V letech 1989-1995 byla hlavní postavou módního pořadu House of Style na hudební televizní stanici MTV.

V roce 1987 se porpvé objevila na filmovém plátně v malé roli snímku Tajemství mého úspěchu. Hlavní ženskou úlohu si zahrála až v roce 1995 ve filmu Jako štvaná zvěř vedle Aleca Baldwina. Následovalo několik menších rolí v komerčně neúspěšných filmových projektech.

V červenci 1988 nafotila sérii obnažených fotografií pro časopis Playboy. Po deseti letech v říjnu 1998 se na stránky časopisu vrátila v odvážnějších snímcích. Pravidelně se umísťovala na předních pozicích nejkrásnějších žen, které jsou vyhlašovány různými časopisy a agenturami. Aktivní kariéru modelky ukončila v roce 2000. Pod názvem Cindy Crawford Home Collection uvolnila novou řadu nábytku vyráběného společností HM Richards Inc. Stejně tak má nábytkovou řadu u firmy Raymour & Flanigan.

Je podruhé vdaná za Rande Gerbera (1998-), se kterým má syna Presley Walkera (nar. 1999) a dceru Kaiu Jordan (nar. 2001). Prvním manželem byl americký herec Richard Gere (1991-1995). Podporuje také charitativní činnost, která se zaměřuje na léčbu a výzkum leukemie. Hlavním důvodem výběru této oblasti byla smrt jejího čtyřletého bratra na dané onemocnění.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama