Biography Carla

10. srpna 2012 v 21:44 | SuperKristý |  Bruni Carla
První dáma Francie a současná královna elegance Carla Bruni (1967) pochází ze zámožné italské rodiny, ale od r. 1973 žije ve Francii a v pouhých 19-ti letech vyměnila studium architektury a umění na prestižní Sorbonně za přehlídková mola.

Díky své perfektní postavě a zajímavě aristokratické tváři raketově stoupala na žebříčku Top modelek 90. let - příjem 7,5 mil. ročně jí zajistily především fotky, kde ochotně pózovala spoře oděná, ovšem ani nahota jí nebyla cizí. Objevila na titulních stránkách módních časopisů - Vogue či Elle, předváděla pro návrhářské giganty jako Christian Dior, Prada nebo Escada Couture (s modelingem skončila v r. 1997) a randila se známými celebritami - Donaldem Trumpem, Kevinem Costnerem, Ericem Claptonem a Micka Jaggera dokonce dohnala k rozvodu, vzala si však o 8 let mladšího filozofa Raphaela Enhovena, se kterým má syna Oliwiera (2000), ovšem manželství dlouho nevydrželo.

Přednosti modelky následovala kariéra zpěvačky - r. 2002 nazpívala C. Bruni svoje první a zatím nejúspěšnější album Quelqu´un m´a dit, kterého se prodalo přes 2 milióny nosičů, o 5 let později spatřilo světlo světa album No Promises, které už tak úspěšné nebylo. A právě v listopadu 2007 potkala bývalá modelka Bruni, která se proslavila výrokem, že "...touží po muži, který disponuje jadernou zbraní..." svého osudového muže, šlechtického emigranta z Maďarska - francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho (1956), kterému i ona učarovala natolik, že se s ní o pouhé 3 měsíce později - v únoru 2008 tajně oženil.

Nekonvenční prezidentova manželka, jejíž akty oblétly svět, si letos (2010) vysloužila pomyslnou 40. příčku sexy nejpřitažlivější ženy světa, kam ji umístili čtenáři britského časopisu FHM, zároveň však čelila vulgárním a nebezpečným vyhrůžkám islámských úřadů, když veřejně podpořila petici za osvobození S. Astianiové (v současnosti nejznámější mediální kampaň proti krutým trestům v Iránu). Svým třetím albem Comme si de rien n´etait (2008) dále zůstala věrná světu hudby a mimo to si zahrála i ve filmu Woody Allena Půlnoc v Paříži - prostě provdaná, ale nespoutaná první dáma.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama