Nina Ricci

28. února 2012 v 23:05 | SuperKristý |  Nina Ricci
Nina Ricci, vlastním jménem Maria Nielli, se narodila 14. ledna 1883 v italském Turíně. Když jí bylo pět let, přestěhovala se s rodiči do Florencie. V roce 1895 vešla ve Francii do učení na dámskou krejčovou. Již v osmnácti letech se stala vedoucí krejčovského salonu a o další čtyři roky později hlavní návrhářkou.
V roce 1904 se provdala za klenotníka Luigi Ricciho a o rok později se jim narodil syn Robert. Nina po dvacet let pracovala v salónu Raffin, sbírala zkušenosti a teprve potom se osamostatnila. Vymýšlela nesmrtelné módní kreace a syn Robert se staral o provoz podniku. Impérium Ricci bylo založeno. Nina zkoušela nové tkaniny a designy přímo na těle manekýnek a proslavila se klasickým elegantním stylem pro starší movité dámy. Firma se rapidně rozrůstala a v dobách největší slávy zabírala tři jedenáctipatrové budovy.
Na začátku padesátých let se Nina rozhodla zmírnit intenzitu práce, ale na chod firmy nepřestala dozírat až do smrti. Ta ji zastihla 29. listopadu roku 1970. Nina Ricci je pohřbena na malém hřbitůvku Cimetiere de Courances Essone jižně od Paříže. Její syn Robert, který zemřel v roce 1988 a jeho žena Raymonde Scheikevitch (1906-1991), jsou pohřbeni tamtéž.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama