Emilio Pucci

20. února 2012 v 12:12 | SuperKristý |  Emilio Pucci
Letos je tomu už šedesát let co na molo vtrhnul se svými návrhy charismatický Ital s namodralou krví - Emilio Pucci. V samém srdci Florencie vybudoval v rodinném sídle módní dům a nádherné barokní sály a galerie využíval při přehlídkách svých nejnovějších modelů. Mladý Emilio odstartoval svou návrhářskou kariéru poněkud neromantickým způsobem. Když vyrazil v zimě roku 1947 lyžovat, potkal tehdejší fotografku Harper´s Bazaar, Tonni Frissel. Chtěla si vyfotit jeho kombinézu a když zjistila, že si ji navrhl sám, nabídla mu, že mu s propagací jeho tvorby trochu pomůže... Navrhl na tehdejší poměry šik oblečky na lyžování pro ženy a ona je vyfotila pro výše zmíněný časopis. Aneb jak se u nás v Čechách říká, přišel k tomu jak slepý k houslím. V 50. letech Pucci odstartoval s grafickými motivy, geometrickými vzory, které hýřily barvami a vysloužil si přezdívku "Prince of Prints". Na tehdejší dobu přišel s něčím novým, neotřelým a zábavným. Nevytvářel městskou uniformu, ale podtrhoval osobitý styl. Zkrátka se brzy stal miláčkem světových módních šílenců. Svůj talent využíval nejenom pro tvorbu originálního oblečení. Jeho podpis můžete najít jak na futuristických uniformách amerických Braniff International Airlines tak na luxusním porcelánovém nádobí značky Rosenthal. Málokdo ví, že právě Pucci je tvůrcem loga pro vesmírný projekt Apollo 15.
V současnosti patří mezi nejžhavější novinky firmy Pucci hadrové panenky, tzv. Cocquette. Malé ručně vyráběné panenky plněné levandulí za 300$ se spíše než dítkům doporučují jako luxusní a neotřelý dárek pro odrostlejší jedince. Pucci se také zapojil do charitativní akce pro Telethon (přerozděluje finanční prostředky nejrůznějším organizacím) a spolu s dalšími 10 návrháři exkluzivně připravuje kolekce poněkud výstředních hraček. Jednoznačně největším lákadlem je edice kosmetických kufříků a pouzder vracejících se do poloviny šedesátých let, které uvedla na trh speciálně k 60. výročí firmy její spolumajitelka Laudomia Pucci. Každý kousek byl znovu obnoven pro kolekci Jaro/Léto 2007. Zato pařížský obchodní dům La Pritems oslavil 60. výročí firmy Pucci po svém. Věnoval jí šest výstavních oken na Boulevard Haussmann, se kterými si od 21.února do 19. března firma Pucci nakládala dle svého. Každá výloha hostila jedno téma od plážových oblečků, šátků až po oblečení na lyže. Dvě menší okna potom uváděla video italské umělkyně, Felice Limosani.
Současný šéf-designer značky Pucci, Matthew Williamson, navazuje na bohatou historii a styl. Celých šedesát let si značka Pucci zanechala svou osobitost a nezaměnitelný styl. Vytváří modely přinášející svobodu a možnost volného pohybu za předpokladu, že stálé zůstanete sexy. Inspiruje se středomořím a exotickými krajinami a používá šťavnaté jasné barvy, takže se budete i za pochmurného dne cítit plni radosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama