Dolce & Gabbana

20. února 2012 v 12:10 | SuperKristý |  Dolce&Gabbana
Dolce & Gabbana je italská módni značka, kterou založili roku 1985 módní návrháři Domenico Dolce(1958) a Stefano Gabbana(1962). Jejich klienti patří mezi nejlépe oblékané lidí na světě, takzvané modní ikony. Mezi tyto modní ikony patří například Beckhamovi, Madonna, či Sophia Lorenová.
Dolce vystudoval oděvní design na Sicílii a získal zkušenosti díky podnikání jeho rodičů. Gabbana studoval grafický design a získal pracovní zkušenosti v oblasti módy jako asistent v ateliéru v Miláně, kde se pár poprvé setkal v roce 1980.

V roce 1982 vedli své první módní poradenství a studio, v roce 1985 ukázali světu svou první kolekci pro ženy na modní přehlídce v Miláně a okamžitě se stali pro svět velice nadějnými. Tato kolekce byla ušitá podomácku. Nasvědčoval tomu školácký výběr vzorů a příliš složité a nešťastně řešené stehy a upevnění. Kolekce byla inspirována stylem italských hereček Sophie Lorenové a Anny Magnani. D&G vycházeli z tradice sicilského odívání a později se začali zaměřovat na návrhy korzetových šatů a černých obleků s gangster proužky (mafiánský styl - dnes pro duo velice typický). Umělecké duo zkoušelo své štěstí také v Japonsku, kde D&G podepsali smlouvu se skupinou Kashiyama. V roce 1989 si v Japonsku otevřeli svůj první butik a o dva roky později vytvořili svou první pánskou kolekci.

Dolce & Gabbana tvrdí, že chtějí, aby se ženy cítily "fantasticky a sexy". Mnoho z jejich návrhů je přejato z feministické éry. Svůj styl označují jako "roztomilý a nabroušený styl nového milénia". Říká se o nich, že jsou tvůrci nejkrásnějších, oku lahodících a nejtřpytivějších šatů. D&G začali být světově oceňování od roku 1990 a v roce 1991, vyhráli 'Wollmark Award'. V roce 1993 získali cenu za nejlepší vůni roku. Na konci roku 1990 jejich tržby dosahovaly kolem $ 500 milionů EUR ročně. Dnes jsou nejluxusnější konfekční značkou na světě a Hollywood je uznává jako největší mágy svého oboru a jasnou volbou číslo jedna.

Pár v současné době obývá mini-vilu z 19. století v Miláně. Mají také domy na Francouzské riviéře a v Saint - Tropez. Dlouho se netajili svojí sexuální orientací a do roku 2005 tvořili pár. Rozchod nijak nenarušil jejich tvorbu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama